ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12771532
*
nr 1277 1532
Spegel
78x55 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 20:34:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 12:27:43
1
100 kr
28/9 17:40:11
2
500 kr
30/9 19:06:50
3
350 kr
30/9 19:06:50
2
400 kr (Budbetjänt)
30/9 19:07:16
3
450 kr
30/9 19:07:16
2
500 kr (Budbetjänt)
30/9 19:07:36
3
600 kr
30/9 19:08:34
2
Vinnande bud
30/9 20:29:31
4
800 kr
30/9 20:29:31
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1277 1532
Spegel
78x55 cm
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 12:27:43 | 1 | 100 kr |
28/9 17:40:11 | 2 | 500 kr |
30/9 19:06:50 | 3 | 350 kr |
30/9 19:06:50 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
30/9 19:07:16 | 3 | 450 kr |
30/9 19:07:16 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
30/9 19:07:36 | 3 | 600 kr |
30/9 19:08:34 | 2 | Vinnande bud |
30/9 20:29:31 | 4 | 800 kr |
30/9 20:29:31 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02